KIRIKKALE
11°

Umre semineri düzenlendi

Kırıkkale İl Müftülüğü, kutsal topraklara gidecek umrecilere yönelik seminer düzenledi.


UMREDEKİ SEMBOLLERİN HİKMETİ
İl Müftülüğünce Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 Umre Organizasyonu ile umre yapmak üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik "Umre Eğitim Semineri" düzenlendi. Nur Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, "umrenin hikmeti ve umredeki sembollerin hikmeti" konulu sunumunda umreye gideceklere hatırlatmalarda bulundu.

KENDİ İÇ DÜNYAMIZA GİDEN YOLCULUK
Umrenin önemi ve fazileti konusuna vurgu yapan Müftü Yaşar, "Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, şüphesiz ona çokça hayır verilmiş demektir. Bunu ancak akıl sahipleri anlar.”   ayetini hatırlatarak  “Bu yolculuk farklı bir yolculuk, yolculuğun en güzeli, peygamberlere giden, Allah’a giden, kendi iç dünyamıza giden yolculuktur. Bu yolculuk Allah’a ve Peygambere misafir olma yolculuğudur. Bu yolculuk herkese nasip olacak bir yolculuk değildir. Bütün ibadetlerde şart olduğu gibi umre ibadetinde de ilk şart, Allah rızası olmalıdır.  Rabbim yapacağınız umre ibadetini kabul etsin.” dedi.

UMREDE KADINLARA ÖZGÜ KONULAR
Seminerde ayrıca; "Ana Hatlarıyla Umre Menasiki," Umre İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci," "Umrenin Hikmeti ve Umredeki Sembollerin Anlamı", "Umre Yolculuğuna Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Temizlik",  ve "Umrede Kadınlara Özgü Konular" başlıkları altında sunumlar yapıldı.

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Zekat, bütün ümmete emredildi

İlginizi Çekebilir

Talim ve Tashih-i Huruf kursu açıldı

İlginizi Çekebilir

Minikler Kur’an öğrenmenin sevincini yaşadı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77793

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171