• Dolar
  17.958
 • Euro
  18.573
 • Ç.Altın
  1.658
 • Altın
  1.031
KIRIKKALE
33°
01:38

Öğleye kalan Süre

Kırıkkale’de Gazi Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşa devlet övünç madalyası ve beratı verildi

Kırıkkale’de düzenlenen törende, Gazi Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hulusi Kuzucu’ya, devlet övünç madalyası ve beratı takdim edildi.


ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
Kırıkkale Valiliği’nde düzenlenen törene Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun yanı sıra Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Yeşilırmak katıldı. Törende konuşan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, devletin en yüksek ikinci madalyası olan devlet övünç madalyasını tevdi etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi. Tekbıyıkoğlu bu madalyanın, yurt içi ve yurt dışında devletin göğsünü kabartan, memleket hizmetinde bulunmuş ve bu uğurda fedakarlık göstermiş insanlar için verilen bir madalya olduğunu da belirtti. Devlet övünç madalyası ve beratının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla verildiğini ifade eden Tekbıyıkoğlu, "2017 yılının Kasım ayının 3’ünde Bitlis’in Ölek köyü mezrasında el yapımı patlayıcının tesirine maruz kalmakla gazimizin huzur kaybı gerçekleştirdi. Ben de o sırada hemen o bölgede görev yaptım. Ölek neresidir? Orada neler oldu? Oraların hikayesi nedir? Çok yakından müşahede ettim. Kendisi orada jandarma özel harekât personeliydi. Ben de jandarma özel harekât ile sık sık ziyarete giderdim. Orada kaybettiğimiz canını bayraklaştıran arkadaşlarımız oldu. Kısa sohbetimizde onları da hatırladık, andık. Allah yattığı yerleri nur etsin. Şehit olanlar için onların ailesine tevdi ediliyor. Gazi olanlar için de kendilerine tevdi ediliyor" dedi. Tekbıyıkoğlu, konuşmasının ardından 2017 yılında Bitlis’in Yukarıölek köyü kırsalında bulunan mayına basması neticesinde gazi olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hulusi Kuzucu’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına devlet övünç madalyası ve beratı takdim edildi.

 

İlginizi Çekebilir

Tekbıyıkoğlu, KÜ’de düzenlenen çalıştayı ziyaret etti

İlginizi Çekebilir

BBP Genel Başkanı Destici kaza yaptı

İlginizi Çekebilir

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası

Haber Yorumları

Yorum Yaz

28892

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171