KIRIKKALE
11°

Kızılay’dan çocuklara oyuncak kampanyası

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, dezavantajlı aile çocukları ile ilgileniyor. Onlara Kızılay kütüphane, robotik kodlama, bilgisayar kursları, geziler, piknikler, Kızılay spor, Kızılay bisiklet gibi faaliyetlerle beraber aynı zamanda onların oyuncaklarla hay


ÇOCUKLAR ÇOCUKLUĞUNU YAŞAYAMIYOR 
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, faaliyetlerle vatandaşların takdirini sağlıyor. Kızılay başlatmış olduğu oyuncak kampanyası ile yine gönülleri feth etti. Kızılay maddi imkansızlıktan dolayı çocuklarına oyuncak alamayan dezavantajlı ailelerin çocuklarına oyuncak alma kampanyası başlattı. Kampanya ile 1000 çocuğa 12 parçadan oluşan çocuk oyuncak ev seti hediye edeceklerini söyleyen Şube Başkanı Mustafa işler, “Kızılay olarak dezavantajlı ailelerimizi kendi ailemiz gibi görüyoruz ve ailemizde oluşabilecek ve oluşan sorunlara nasıl önem veriyorsak aynı şekilde dezavantajlı ailelerimizin sorunları da bizleri ilgilendiriyor” dedi.

HER ZAMAN ONLARIN YANINDAYIZ 
İşler, “Dezavantajlı ailelerimizin çocukları ailelerimizin maddi sıkıntılarından dolayı çocukluğunu yaşayamıyor. Evlerini ziyaret ettiğimiz ailelerin evlerinde çocukların oynayabileceği hiçbir oyuncak yok. Çoğu ailelerimizin evlerinde bir küçük televizyon bile yok. Bu ailelerimizin çocukları evlerinde günlerini sizce nasıl geçiriyorlar. Gerçekten tahmin etmesi güç. Ev ziyaretlerimiz ile öyle durumlarla karşılaşıyoruz ki sekiz dokuz yaşına gelmiş çocuklarımız ağzında emzik ile geziyorlar. Maddi imkansızlıktan dolayı ve aile problemlerinden dolayı çocukluğunu bir oyuncakla dahi yaşayamayan çocuklarımızın psikiyatri ilaçlarını kullandıklarını gördük.”

ÇOCUKLARIMIZA ÇOCUK OLDUKLARINI HATIRLATACAĞIZ 
“Kızılay olarak dezavantajlı ailelerimizin her sorunu kendi sorunumuz olarak görüyoruz. Ailelerimizin çocuklarının bu sorunu için bizlerde bir şeyler yapmalıydık ve çocuklarımızın çocuk olduklarını hatırlatmak, onların hayal dünyalarını geliştirmek, kabiliyetlerini geliştirmek, hayata hazırlıklar yapmak maksadıyla  onlara oyuncak hediye edeceğiz. Çocuklarımıza oyuncak almak için oyuncak kampanyası başlattık. Hedefimizde 1000 çocuğumuza 12 adet oyuncaktan oluşan çocuk oyuncak ev seti almak. Bu sayede evinde oyuncağı olmayan çocuklarımızın oynamak isteği oyunu oynayabilmesi için gerekli oyuncak listesi hazırladık” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Kızılay, ihtiyaç sahiplerinin yanında

İlginizi Çekebilir

Kızılay’dan çocuklara oyuncak kampanyası

İlginizi Çekebilir

Kızılay, soğuk havada yürekleri ısıtıyor 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41530

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171