KIRIKKALE
26°

Kuzu etine yüzde 25 indirim

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Et ve Süt Kurumu’nun kuzu eti fiyatına yüzde 25 indirim uygulayacağını açıkladı.


ET VE SÜT KURUMU MAĞAZALARINDA İNDİRİM UYGULANACAK
5 Ağustos tarihi itibarı ile Et ve Süt Kurumu mağazalarında satılan kuzu fiyatlarında yüzde 25 indirim uygulanacak. Koyun, kuzu ve toklu etlinde geçerli olacak indirimle birlikte yeni fiyatlar şöyle, gövde kuzunun kilosu 98 lira, kuzu pirzolanın kilosu 137 lira, kuzu gerdanın kilosu 86 lira. 

DÜŞÜK MALİYETLİ KIRMIZI ET TÜKETİMİ SAĞLANACAK
Et ve Süt Kurumu’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Halkımızın uygun fiyatlarla kaliteli kuzu eti tüketmesi sağlanacak. Et ve Süt Kurumu, kampanya ile koyun kuzu eti tüketiminde farkındalık oluşturmayı da amaçlıyor. Ülkemizin mera ve arazi yapısının küçükbaş hayvancılığa daha uygun olması nedeniyle küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi, meralarımızdan daha fazla yararlanılarak düşük maliyetli kırmızı et üretimi sağlanmış olacak. Hem üreticimiz hem tüketicimiz kazanacak. Maliyetler dikkate alınarak belirlenen fiyattan üreticilerimizden satın alınacak küçükbaş hayvanlar, Et ve Süt Kurumuna ait satış mağazalarında vatandaşlarımıza uygun fiyattan ulaştırılacak." ifadeleri kullanıldı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

26263

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171