• Dolar
  17.959
 • Euro
  18.570
 • Ç.Altın
  1.659
 • Altın
  1.031
KIRIKKALE
33°
01:16

Öğleye kalan Süre

Türkyılmaz, “Vatandaşımızdan özür diliyoruz, gerekirse Sular Birliği’nden çekiliriz”

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan ilçesinde yaklaşık 3 gündür devam eden su kesintisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkyılmaz, “Vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Gerekirse Sular Birliği’nden çekileceğiz.” dedi.


ÖZEL FİRMA ÇALIŞANLARI, KAZI SIRASINDA BORUYA ZARAR VERDİ
Kırıkkale Merkez’e bağlı Ulaş Köyü’nde, özel bir firma tarafından inşaat çalışmaları devam eden Jandarma Bölgesi’nde çalışan işçiler, bölgede bulunan 900’lük asbest su borusuna kazı sırasında zarar verdi. Yaklaşık 3 gün önce yaşanan olayın ardından, Kırıkkale Merkez’den Yahşihan’a gelen su akışı 12 debiden, 8 debiye kadar düştü. Hal böyle olunca, Yahşihan ilçesinin su depoları boş kaldı. 

ONARIM ÇALIŞMASININ 1 GÜN SÜRMESİ BEKLENİYOR
Su borusunun patlaması sonrası Yahşihan Belediyesi, gerekli yerlerle iletişime geçerek, durumun biran önce düzeltilmesini istedi. Yahşihan Belediyesi’nin talebi sonrası çalışmalara başlayan İl Özel İdaresi, gerekli ekipleri Ulaş Köyü’ne göndererek, arızanın onarılması için çalışmalara başladı. Onarım çalışmalarının yaklaşık 1 gün sürmesi beklenirken, Yahşihan Belediyesi İtfaiye ekipleri de ilçede bulunan ve su deposuna sahip olan evlere su taşımaya devam ediyor. 

“KUNDAKLAMA VE SABOTAJ OLDUĞUNA İNANIYORUM”
Basın açıklamasında konuşan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Su hattımızı baştan sona kontrol ettik. 8 tane su motoru düzenli bir şekilde Kırıkkale iline su veriyor. Ancak verilen su kara düzen veriliyor. Herhangi bir teknik veya bir bar ölçücü olmadığını tespit ettik.  Teknoloji çağındayız hala Kırıkkale’ye ve Yahşihan’a gelen suların kara düzenle geldiğini tespit ettik. Tam biz işi yoluna koyduk, arkadaşlarımız artık dinlenmeye geçecekler, tam o sırada bizim ilgimizi, alakamızı dağıtmak amacıyla, su talepleri azaldığı anda, kullanılmayan bir depoda aniden, 3 farklı yerden yangın çıkıyor. Altını çizerek söylüyorum benim şahsi fikrim bu işte kundaklama ve sabotaj olduğuna inananlardanım.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Yahşihanlı vatandaşlardan özür dileyen Türkyılmaz, sorunun 1 gün içerisinde çözülmesinin beklendiğini belirtti. 


 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yenişehir kavşağı projesi acilen değiştirilmeli

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz: “Bu gurur hepimizin”

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da kaynak suyu aranıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

92684

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171