KIRIKKALE
19°

Yahşihan’da kadın voleybol takımı kuruldu 

Futboldan sonra Kırıkkale’de bir ilk olan kadın voleybol takımını kuran Yahşihan Belediyesi, spora olan desteklerini sürdürmeye devam ediyor.


KIRIKKALE’DE BİR İLK
Yahşihan’da Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın katkılarıyla Yahşihan Belediyesi Kadın Voleybol Takımı kuruldu. Yahşihanspor Kulüp Başkanı Erol Lüy ve Yönetim Kurulu Kadın Voleybol Takımı ile Başkan Osman Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti. Sporcuları makamında ağırlayan Türkyılmaz, hepsi ile tek tek ilgilendi. Hedeflerinin Yahşihan’da voleybola olan ilgi ve sevgiyi daha attırmak olduğunu belirten Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Kırıkkale’nin spor kulübü tarihinde bir ilk olan, Yahşihan Belediyesi olarak Yahşihanspor’a kazandırdığımız Kadın Voleybol Takımı için Yönetim kurulunu, hocalarımızı ve oyuncularımızı makamımızda misafir ettik ve anlaşmalarımızı yaparak ilk imzamızı attık.  İlçemize marka değeri katacak olan Yahşihanspor Kadın Voleybol Takımı oyuncularımıza şimdiden başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.


BAŞARILI BİR TAKIM OLACAĞIMIZA İNANIYORUM
Son dönemlerde salon sporlarına ilginin arttığını belirten Yahşihanspor Kulüp Başkanı Erol Lüy, “Salon sporları içinde önemli yeri olan voleybol sporuna ilginin gerek dünyada gerekse de ülkemizde artma trendi devam ediyor. Voleybolda başarılı bir takım olacağımıza yürekten inanıyorum. Başkanımız Sayın Osman Tükyılmaz’ın bizlere destekleri her zaman sürüyor. İlimizde yüzlerce çocuğumuz ve gencimiz var ve bu çocuklarımız içinde nice yetenekler var. İnşallah yeni sezonda Yahşihan’ımızı en iyi şekilde temsil ederek daha üst liglere çıkacağız” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da Cumhuriyet konseri iptal edildi

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’a tarihi yol

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz, vatandaşların yanında 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

31780

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171