KIRIKKALE
11°

Fidanlar toprakla buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Kırıkkale’de fidanlar dikildi.


ORMAN YAPISI YÜZDE 16’YA ÇIKTI 
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kent Ormanı'nda gerçekleştirilen fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyada en hızlı ormanlaşan dördüncü, Avrupa'da ise birinci ülke olduğunu söyledi. Kırıkkale'de de yüzde 7 ormanlaşma oranının yapılan çalışmalarla yüzde 16'ya kadar çıktığını aktaran Tekbıyıkoğlu, bugün toprakla buluşturacakları fidanlardan 42'sini Bartın'daki maden faciasında kaybettiklerine ithaf edeceklerini dile getirdi.

FİDANLARIN DİKİMİNİ YAPARAK CAN SUYU VERDİ
Orman İşletme Müdürü Atilla Yılmaz da il genelinde eş zamanlı 8 bin fidanın toprakla buluşturulduğunu, yıl sonuna kadar toplam 800 bin fidan dikimi yapılacağını kaydetti. Konuşmaların ardından Vali Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar fidanların dikimini yaparak can suyu verdi. Toprakla buluşturulan 8 bin fidanın 42'sine, Amasra'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin isimlerinin yazılı olduğu plakalar asıldı.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Çeşnigir Köprüsü yüzyıllardır tarihe ışık tutuyor

İlginizi Çekebilir

40 ülke Kırıkkale’nin lezzetini tadacak

İlginizi Çekebilir

46 bin 743 öğrenci karne aldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

19533

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171