KIRIKKALE
19°

46 bin 743 öğrenci karne aldı

Yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale'deki 240 okulda eğitim gören 46 bin 743 öğrenci, karne ve tatil sevinci yaşadı.


KARNE, BELGE VE HEDİYELERİNİ VERDİ
2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılının sona ermesi dolayısıyla Kırıkkale Hasan Ali Yücel İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ile beraberindekiler katıldı. Okulun öğrencileri, Vali Tekbıyıkoğlu ile diğer davetlileri okul girişinde çiçeklerle karşıladı. Vali Tekbıyıkoğlu, eğitim öğretimle ilgili Milli Eğitim Müdürü Telefoncu'dan eğitim öğretimle ilgili bilgi aldı. Sınıflarda öğrencilerle bir araya gelen Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, öğrencilerin karne, belge ve hediyelerini verdi.

HEPSİNE İYİ TATİLLER DİLİYORUM
Kent genelinde yaklaşık 47 bin öğrencinin tatile girdiğini belirten Tekbıyıkoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugün ilk ve orta derecedeki okullarımızın karne günü. 240 okulumuzda yaklaşık 47 bin öğrencimiz karne aldı ve tatile girdiler. " dedi. Eğitim işinin sadece çocuğun başarı olmadığını hatırlatan Tekbıyıkoğlu, "Çocuk, anne ve eğitimci kadrosunun başarısı. Bütün öğrencileri, annelerini ve babalarını kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Hepsine iyi tatiller diliyorum. Çocuklara da tatilin hakkını vermelerini temenni ediyorum." diye konuştu.

KÜÇÜK ONARIMLAR YAPILARAK HEPSİ ELDEN GEÇTİ
Okullarda bu yıl farklı olarak büyük yatırımların yapıldığına dikkat çeken Tekbıyıkoğlu, şunları kaydetti: "Sayın Millî Eğitim Bakanımızın ilimize olan teveccühü ile beraber hemen hemen her okulumuz elden geçti, onarımlar, yık-yaplar, dönüştürmeler, güçlendirmeler yapıldı. Büyük ve küçük onarımlar yapılarak hepsi elden geçti. Çocuklarımız bundan böyle daha güvenli alanlarda, daha güvenli okullarda eğitim öğretimlerini devam ettirecekler." Törene, Milli Eğitim Müdürü Telefoncu'nun yanı sıra Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ile diğer okul yöneticileri eşlik etti.

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’ye dev spor kompleksi

İlginizi Çekebilir

215 projeden 139’u devam ediyor

İlginizi Çekebilir

Afrikalı gönül elçilerinden Yahşihan’a ziyaret 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

25679

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171