• Dolar
  17.963
 • Euro
  18.564
 • Ç.Altın
  1.659
 • Altın
  1.032
KIRIKKALE
33°
00:57

Öğleye kalan Süre

Danacı köyü yalnız değildir

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine bağlı Danacı Köyü'nün mera alanlarının tarım alanı haline getirilmesine köy halkı tepki gösterdi. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk köylülere destek verdi.


İKİ KÖY ARASINDA GERİLİME YOL AÇIYOR 
Öztürk, “Kırıkkale ili Sulakyurt ilçesi Danacı Köyü sınırları içerisinde bulunan mera arazisinin bir kısmı 1966 yılından beri süregelen bir arazi anlaşmazlığı sonucunda, 2011 senesinde alınan bir mahkeme kararıyla Çorum ili Sungurlu ilçesi İnegazili köyünden bir ailenin üzerine tapulanmıştır. Ancak karar tarihinden beri hiçbir şekilde sürülmeyen ve kullanılmayan bu alan bugünlerde tekrar iki köy arasında gerilime yol açmaya başlamıştır.” 

KAMU GÖREVLİLERİ KAYITSIZ KALMAMALI 
“Danacı Köyünün sınırları içerisinde yer alan ve mezkur köyün hayvanlarının tek otlak alanı bir mera arazisinin tam ortasında yer alan bu arazinin bir başka köyden bir şahıs adına tapu tescili yapılmış olması ve hayvanların geçiş güzergahını kapatmış olması da gerilimi iyiden iyiye artırmaktadır. 1966 yılında Danacılı bir hemşehrimizin ölümüne yol açacak derecede sıkıntılı olan ve genel kamu yararı olan bu konuda kamunun talebi göz ardı edilmemeli ve derhal kamulaştırma kararı verilmesinin önü açılmalıdır. Ayrıca Kırıkkale’deki kamu görevlileri de bu konuya kayıtsız ve duyarsız kalmamalıdır. Öte yandan, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımın ve Danacı köyümüzün bu haklı davasında yanlarında olduğumun da bilinmesini isterim” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Öztürk: "Esnafın daima yanındayız"

İlginizi Çekebilir

MHP’li Halil Öztürk TBMM’de çiftçinin zararının karşılanmasını istedi

İlginizi Çekebilir

Kadınların üretime katkısı inkâr edilemez

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11729

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171