• Dolar
  17.967
 • Euro
  18.591
 • Ç.Altın
  1.661
 • Altın
  1.033
KIRIKKALE
33°
00:54

Öğleye kalan Süre

Kurbanlık fiyatları belirlendi! Dana 65 TL, koyun 55 TL!

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de Temmuz ayında karşılayacağımız Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda kurban satış ücretleri belirlendi. Erkek dana canlı ağırlık kilosu 65 lira, dişi koyun-keçi canlı ağırlık kilosu 55 lira olarak aç


BİRLİK BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ 
Temmuz ayında yaşayacağımız Kurban Bayramı için sayılı günler kaldı. Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de kurbanlık alacaklar için İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Mehmet Kürşat Ulusoy, Kırıkkale Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Gazi Karafilik, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Bostancı ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Yunus Emre Akyüz bir araya geldi.

FİYAT DENGESİ DİĞER İLLERLE EŞİTLENDİ 
Toplantı kapsamında heyet, 2022 yılı Kurban Bayramı´nda uygulanacak kurbanlık satış fiyatlarını belirledi. Taraflar ortak tutanak tutarak kamuoyuna açıkladı. Heyet tarafından yapılan açıklamada, “Kırıkkale ili sınırları içerisinde yetiştiricilerimizin 2022 yılı Kurban Bayramında kurbanlık satışı KG/TL ücretlerinin belirlenmesi için çevre illerde fiyatlar baz alınarak, yapılan toplantıda tavsiye niteliğinde kararlar alınmıştır. Ayrıca çevre illerde ve yerel üreticilerle haberleşerek üretici ve tüketici arasındaki denge gözetlenmiştir”

DANA-KOYUN-KEÇİ FİYATLARI 
2022 yılı Kurbanlık canlı KG/TL fiyatları ise, Erkek Dana canlı kilogram fiyatı 65 TL, Düve damızlık değeri olmayan canlı kilogram fiyatı 60 TL, İnek damızlık değeri olmayan canlı kilogram fiyatı 55 TL. Erkek koyun yerli canlı kilogram fiyatı 68 TL, Dişi koyun damızlık değeri olmayan canlı kilogram fiyatı 55 TL, Erkek keçi yerli ırk canlı kilogram fiyatı 65 TL, Dişi keçi damızlık değeri olmayan 55 TL olarak belirlendi. Fiyatların firesiz olarak belirlendiği hatırlatıldı.  

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Kurbanlık fiyatları belirlendi! Dana 65 TL, koyun 55 TL!

Haber Yorumları

Yorum Yaz

56658

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171