• Dolar
  17.968
 • Euro
  18.585
 • Ç.Altın
  1.661
 • Altın
  1.033
KIRIKKALE
33°
00:35

Öğleye kalan Süre

DEÇYAD’tan arabaşı birlikteliği

Kırıkkale, Delice, Çerikli, Büyükyağlı, Büyükavsar, Kasaba ve Köyleri Kalkınma ve Dayanışma Yörük Türkmenler Kültür Derneği (DEÇYAD) geleneksel hale getirdiği arabaşı etkinliğini bu yılda gerçekleştirdi.


BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLENDİ 
Tarih ve kültürün yaşatılması amacıyla çalışma gerçekleştiren, manevi değerlere sahip çıkan Kırıkkale, Delice, Çerikli, Büyükyağlı, Büyükavsar, Kasaba ve Köyleri Kalkınma ve Dayanışma Yörük Türkmenler Kültür Derneği (DEÇYAD),bu yılda arabaşı etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlik hakkında açıklama yapan DEÇYAD Başkanı Ali Rıza Koçoğlu, “Arabaşı şöleni pandeminden dolayı yapılamıyordu. Şimdi pandemideki esneklikten yararlanarak kısıtlı davet yapmak zorunda kaldık. Bazı dostlar ve hemşerilerimizden özür dilerim. Protokol tahmini sayısına göre sınırlı kalmış olup işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamayanlar oldu. Bu aksamalar maalesef her davetiyelerimizde karışımıza çıkıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

43 ilin geçiş güzergahında trafik yoğunlaştı

İlginizi Çekebilir

Mağdur çocuklar hayata Çocuk İzlem Merkezinde hazırlanıyor

İlginizi Çekebilir

DEÇYAD’tan arabaşı birlikteliği

Haber Yorumları

Yorum Yaz

40510

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171