KIRIKKALE
24°
?> ?>
00:47

İkindi'ye Kalan Süre

Kadınların üretime katkısı inkâr edilemez

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, gezdikleri her yerde, Kırıkkaleli kadınların üretime katkı sunduklarını gözlemlediklerini ifade etti. Öztürk, “Kırıkkaleli kadınlarımızın, bir yandan ev ekonomisine diğer yanda


KÜÇÜK ÖLÇEKLİ ATÖLYELERİN SAYISI ARTIYOR


TBMM Genel Kurulunun tatile girmesiyle birlikte, parti genel merkezindeki işleri haricinde vaktini Kırıkkale sokaklarında hemşehrileriyle buluşarak geçiren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, bugünkü ziyaretleri sırasında Sevda ve Orhan Sarıçiçek kardeşlerin işletmeciliğini yaptığı ve 10 kadının istihdam edildiği tekstil atölyesini ziyaret etti. MHP’li Öztürk, Kırıkkale’de bu tarz küçük ölçekli imalathanelerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Kırıkkale’miz, savunma sanayii ve rafineri dışında, özellikle tekstil sektöründe son yıllarda artış gösteren bu tarz atölyelerle adından söz ettirmeye başlamıştır.”


TEKSTLİ SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ ŞEHRİ OLACAĞIZ 
 

“Özellikle kadın girişimcilerimizin KOSGEB Kredileriyle işletmeye açtıkları bu tarz küçük atölyelerin zaman içerisinde orta ve hatta büyük ölçekli işletmelere dönüşmemeleri için bir sebep yoktur. Kırıkkale’min cefakâr kadınlarına; analarımıza, bacılarımıza inanıyor ve güveniyorum ki, çok kısa zamanda Kırıkkale’miz tekstli sektörünün öncü şehirleri arasında yer alacaktır.”

MHP VE CUMHUR İTTİFAKI, GİRİŞİMCİYİ DESTEKLEMEKTE
 

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak üreten bir toplum idealimiz her geçen gün adım adım gerçekleşmektedir. Bu amaçla, Cumhur İttifakı olarak başta kadınlarımız olmak üzere, üretim ve istihdam yönünde girişimleri olan her vatandaşımıza katkılarımız devam etmektedir. Ben de Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kırıkkale Milletvekili olarak, Kırıkkaleli hemşehrilerimizin bu tarz girişimlerini bugüne kadar olduğu gibi desteklemeye devam edeceğim,” diye konuştu.
 

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

İlginizi Çekebilir

Öztürk, Kırıkkale’nin ihtiyaçlarını TBMM’ye taşıdı

İlginizi Çekebilir

Hep birlikte Kırıkkale’yi daha ileriye taşıyacağız

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41860

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171