KIRIKKALE
33°
00:44

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale’de herkes bisiklet sürecek

Kırıkkale’de herkes bisiklet sürecek


10 TEMMUZ’DA DA FİLİSTİN İÇİN ETKİNLİK YAPILACAK


"Profesyonel bisiklet hocaları eşliğinde 7'den 70'e Bisiklet Öğreniyor" sloganı kapsamında 5-6-7 Temmuz 2024 18.30-20.30 saatleri arasında Kırıkkale Valiliği, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 'Bisiklet Sürmeyen Kalmasın' adı altında etkinlik düzenlenecek. Aynı zamanda 10 Temmuz saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda İsrail’in Filistin’e yönelik yaptığı saldırılara tepki göstermek amacıyla ‘Çocuklar Ölmesin’ sloganıyla bisiklet sürüşü ve yürüyüş etkinliği düzenlenecek.

KIRIKKALE İÇİN SÖZ VERMİŞTİK


Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, “Kırıkkale’nin Uluslararası tanıtımı yapılan İlimizde gerçekleşen “Olimpik Pedallar Anadolu’nun Kalbinde” uluslararası ROAD RACE yarışlarında bisiklet sporcularını gören izleyici hanımefendilerin şöyle bir söylemi olmuştu bana; Görünce özeniyoruz, bizim zamanımızda kız çocukları bisiklet binmezdi yada bisiklet alınmazdı hep içimizde uhde kaldı keşke bize de bisikleti öğreten olsa. İnşallah demiştik o zaman ve notumuzu düşmüş, sözümüzü vermiştik.”

HERKES KATILIM SAĞLAYABİLİR


“Vakit şimdi, Hiçbir şey içimizde uhde kalmamalı. 5-6-7 Temmuz’da saat 18.30 /20.30 saatleri arasında Bahşılı Millet bahçesinde gerçekleşecek olan Bisiklet Öğrenmek için düzenlediğimiz eğitim etkinliğimize sizi de bekliyoruz. Gel bisiklete bin ve öğren. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün temin ettiği bisikletlerle veya Bisikletiniz varsa kendi bisikletinizle de katılabilirsiniz. 7 den 70 Bisiklet öğreniyorum diyerek bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını ve sağlığımıza katkı sağlamayı hedef aldık. Yine hanımefendilerin isteği üzerine 6 Temmuz cumartesi eğitim sonrası piknik etkinliğimiz olacak, herkesin hazırladıklarını beraberce paylaşarak kardeşliğimizi perçinlediğimiz anlara şahit olacağız. Uzman bisiklet antrenörlerimizin eşliğinde bisiklet sürmeyi öğrenin. Sağlık ve spor için bisiklete binmeyen kalmasın. Seni de bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Barajlara 183 bin balık bırakıldı 

İlginizi Çekebilir

Mehmet Saygılı, aday adaylığı başvurusu yapmayacak!

İlginizi Çekebilir

Özel çocuklara rengarenk eğitim 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

58164

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171