• Dolar
  18.596
 • Euro
  18.478
 • Ç.Altın
  1.643
 • Altın
  1.022
KIRIKKALE
23°
01:6

Öğleye kalan Süre

Temel eğitimde 10 bin okul projesi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" çalışmaları devam ediyor.


DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI
Proje kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulamaları bir bir hayata geçiriliyor. Proje çalışmalarıyla ilgili Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu okul yöneticileriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Telefoncu'nun yanı sıra Bakanlık Temsilcisi Süleyman Baran, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ve Serkan Akpınar ile okul müdürleri katıldı. Gelecek eğitim öğretim döneminde öğrencileri daha güzel eğitim öğretim ortamlarının beklediğini belirten Telefoncu, yaptığı açıklamada bakanlık tarafından hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" ile kentteki bazı okulların iyileştirme çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi. Toplantı, teknik konuların ve merak edilen soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Liselilerin projeleri kabul edildi 

İlginizi Çekebilir

Liseliler üretiyor, 25 kente gönderiliyor

İlginizi Çekebilir

Sevinçlerini gül vererek paylaştılar

Haber Yorumları

Yorum Yaz

26372

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171