• Dolar
  18.645
 • Euro
  19.268
 • Ç.Altın
  1.686
 • Altın
  1.048
KIRIKKALE
15°
06:46

İmsak'a Kalan Süre

Aytekin: “Kamu bankaları promosyonu yükseltmeli”

Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, kamu bankalarına çağrıda bulundu. Aytekin, bu bankaların promosyonlarını yükseltmesi gerektiğine vurgu yaptı.


ÖZEL BANKAYA TRANSFER YAPILMIYOR 
“Özel bankalar 7-8 bin promosyon verirken kamu bankaları hala 750 TL vermeye devam ediyor maaşlarını özel bankalara götürmek istemeyen emeklilerimiz kamu bankalarından da promosyonun yükseltilmesini beklemektedirler. Promosyon konusuna tekrar dönecek olursak özel bankalar promosyon ücretlerini derneğimiz sayesinde 7500 TL ye kadar çıkardılar. Yalnız şunu söylemek isterim ki şu yaz sıcağında emekli banka banka dolaşıyor büyük çile çekiyor üstelik daha önce belirttiğimiz gibi kamu bankaları özel bankaların çok altında promosyon ücretleri veriyor bir de üstüne üstlük eğer bankaya kredi yada kredi kartı borcunuz varsa özel bankaya transferiniz yapılmıyor.”

BÜYÜK BİR ADALETSİZLİK ORTAYA KOYUYOR 
“Ancak bugün gelinen noktada neredeyse 8-9 bin lira civarında ulaşan özel banka teklifleri yanında kamu bankalarının 750 TL gibi rakamlarla promosyon ödüyor olması büyük bir adaletsizliktir. Diğer taraftan maaşlarını diğer bankalara taşımak isteyen emeklilerimizin daha yüksek promosyon alabilme girişimleri bankalara olan kredi kartı veya kredi borçları sebebiyle engellenmektedir. Dolayısıyla emeklilerimiz düşük promosyon rakamlarına mecbur bırakılmaktadırlar. Bu büyük bir haksızlıktır. “

KÜÇÜK DE OLSA KATKI SAĞLAYACAK 
“Anayasanın eşitlik ilkesi gereği talep edip kazandığımız promosyon hakkımızın yine Anayasamızın eşitlik kuralı gereği çalışanların aldıkları seviyelere yükseltilmesini en doğru ve adil çözüm yolu olarak görmekteyiz. Promosyonu emekli için bir sorun yumağı olmaktan çıkarıp yüzleri güldürecek ve bütcesine küçük de olsa katkı sağlayacak bir düzeye çekmek gerekmektedir. Emeklileri bankalara mecbur bırakan zorunluluklar da kaldırılmalıdır” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Aytekin, siyasilere seslendi: “3 bin 500 TL ile nasıl geçinilir!”

İlginizi Çekebilir

Emekliler için yapılan TOKİ’de 456 asil belirlendi 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

46466

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171