• Dolar
  16.995
 • Euro
  17.441
 • Ç.Altın
  1.558
 • Altın
  969.000
KIRIKKALE
30°
02:36

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale, belediye otobüsüne kavuşuyor

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın Eylül ayında duyurduğu halk otobüsü projesi tamamlandı. Saygılı’nın sözünü verdiği 18 otobüsten 4 tanesi, 24 Şubat itibariyle Kırıkkale’ye geldi. Geri kalan otobüslerin ise Pazar günü Kırıkkale’de olacağı beli


PAZAR GÜNÜ TÜM OTOBÜSLER KIRIKKALE’YE GELECEK
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 10 Eylül 2021 tarihinde düzenlenen lansman ile Kırıkkale’ye yapılacak olan 20 dev projeyi tanıtmıştı. Birçok farklı projenin tanıtıldığı lansmanda en çok dikkat çekenlerden biri de belediye otobüsü projesi olmuştu. Başkan Saygılı, 18 adet halk otobüsünün belediye bünyesine dahil edileceğini belirtmişti. 24 Şubat 2022 tarihi itibariyle 18 otobüsten 4’ü Kırıkkale’ye geldi. 36 yolcu kapasitesine sahip, engelli dostu otobüslerin geri kalanının 27 Şubat Pazar günü Kırıkkale geleceği belirtildi. 

TÖRENİN ARDINDAN HİZMETE SUNULACAK
Tüm halk otobüslerinin Kırıkkale’ye gelmesinin ardından Kırıkkale Belediyesi tarafından düzenlenecek olan törenle araçların tanıtımı yapılacak. Törenin ardından ise 18 adet halk otobüsü Kırıkkaleli vatandaşların hizmetine sunulacak.

OTOBÜSLER YOLLARDA
Öte yandan üzerinde Kırıkkale Belediyesi logosunun yer aldığı belediye otobüsleri yollarda görüntülendi. Bir vatandaş tarafından cep telefonu ile çekilen görüntülerde, video kaydı alan vatandaşın ‘Hayırlı olsun Kırıkkale’ye’ dediği duyuldu. Otobüsün yer aldığı video Kırıkkaleli vatandaşlar tarafından sosyal medyada paylaşıldı. 

İlginizi Çekebilir

Saygılı'dan Roketsan müjdesi, "Temel atılıyor"

İlginizi Çekebilir

Saygılı'nın ev ziyaretleri sürüyor

İlginizi Çekebilir

Ev kadınları hem öğreniyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

35152

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171