• Dolar
  18.596
 • Euro
  18.478
 • Ç.Altın
  1.643
 • Altın
  1.022
KIRIKKALE
23°
01:5

Öğleye kalan Süre

Kırıkkale Üniversitesi’nde rektörlük heyecanı başladı

Türkiye genelinde görev süreleri sona doğru yaklaşan üniversitelerin rektörlükleri için Yüksek Öğretim Kurulu, adaylık başvuru ilanını yayımladı. Kırıkkale Üniversitesi’nin de yer aldığı rektörlük sürecinde mevcutta görevi yürüten Prof. Dr. Ersan Aslan’ın


12 AĞUSTOS’A KADAR MÜRACAAT YAPILACAK
Yüksek Öğretim Kurumu 15 üniversite için rektör adaylığı başvuru ilamı yayınlandı. İlana çıkan üniversitelere rektör olmak isteyen adaylar 12 Ağustos’a kadar müracaatta bulunabilecekler. Kırıkkale Üniversitesi’nde de rektörlük başvuruları bugün itibariyle başladı. 4 yıldır rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Ersan Aslan’ın yeniden aday olması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAME​ESİ HÜKÜMLERİ
Rektör adaylar arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek. Yayımlanan ilanda “2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararname​esi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi.

BAŞVURULAR YAPILABİLECEK
“Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır. Rektör adayları 01/08/2022 tarihinden 12/08/2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecek”

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

“Yavrum bugün mezun olacaktı. Diplomasını almak nasip olmadı”

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

İlginizi Çekebilir

Meslek yüksekokulunda kalite artacak 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

19597

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171