• Dolar
  17.967
 • Euro
  18.591
 • Ç.Altın
  1.661
 • Altın
  1.033
KIRIKKALE
33°
00:54

Öğleye kalan Süre

Sağlık personellerine UMKE eğitimi

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afet Birimi personelince sağlık kuruluşlarında görevli personele yönelik 4 gün boyunca UMKE temel eğitimi ve kampı düzenlendi.


TEORİK VE PRATİK OLARAK ANLATILDI
Eğitime sağlık kuruluşlarında görev alan 28 UMKE gönüllüsü katılmış olup, eğitim boyunca kursiyerlere Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi, Temel KBRN ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konuları teorik ve pratik olarak anlatıldı.


KATILIM BELGELERİ VERİLDİ
Teorik eğitimlerim sonunda 2 günlük uygulama kampında ise Ani Müdahale Ünitesi kurulumu ve Zor Şartlarda Hayatı İdame Ettirme eğitimleri verilerek eğitimin son gününde katılımcılar ile gerçeğini aratmayan saha tatbikatları yapılarak eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından katılım belgeleri verildi.


EĞİTİMLER DEVAM EDECEK 
Yurt içi ve yurt dışında gelişebilecek ve acil sağlık müdahale gerektiren her türlü afet, olağanüstü durum, toplumsal olay, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazaları vb. durumlarda yaralılara ilk müdahaleyi yaparak, kurtarma faaliyetlerinde bulunup, yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla eğitimler ve tatbikatlar devam edecek.

Haber: Ahmet Gökdemir

Haber Yorumları

Yorum Yaz

80895

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171