KIRIKKALE
22°

Saygılı'dan Roketsan müjdesi, "Temel atılıyor"

Kırıkkalelilerin merakla beklediği Roketsan’ın Kırıkkale’ye yapacağı yatırım ile ilgili müjdeyi Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı paylaştı. Birinci etabı 1 milyar TL’yi aşacak olan yatırım için 2022 yılının başında temel atılıyor.


İLK AŞAMASI 1 MİLYAR TL’Yİ AŞACAK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin roket ve füze ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan ve ülkemizde roket ve füze tasarımı yapıp geliştiren, üreten Roket-San’ın Kırıkkale’ye kurmayı planladığı fabrika ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Roket-San Genel Müdürü Murat İkinci’yi makamında ziyaret eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı görüşme hakkında bilgi vererek “Roket-San tarafından Kırıkkale’mize yapılacak olan yatırım ile ilgili istişarede bulunduk. Sayın Genel Müdürümüz birinci etabı 1 Milyar TL’yi aşacak olan ihalede son aşamaya gelindiğini 2022 yılının ilk aylarında inşaata başlayacağı müjdesini bizlerle paylaştı.” İfadesini kullandı.

KIRIKKALE’YE SINIF ATLATACAK PROJE
Başkan Saygılı, Roket-San’ın yapacağı yatarımın Kırıkkale için bir ümit kaynağı olarak gördüğünü belirterek “Türkiye’nin göz bebeği olacak olan yatırım en kısa zamanda tamamlanarak, binlerce gencimize iş imkanı sağlayacak. Şehrimiz için sınıf atlatacak bir proje olarak düşünüyorum. Işıklar köyünden Ahılı köyü sınırına kadar gidiyor. 25 bin dönüm tamamlandı. Burası tamamlanınca Havelasan gibi Türkiye’nin önemli fabrikaları buraya gelecekler, buralardan yer isteyecekler. Özellikle yan sanayiyi canlandıracak. En iyi iyimserlikle 5 bin kişinin çalışacağını düşünüyorum. Sayın Genel Müdürümüze şehrimize olan ilgileri için teşekkür ediyorum” dedi.

YAN SANAYİYİ DE GELİŞTİRİYOR
Sadece savunma sistemi firması olmayan Roketsan yapmış olduğu yatırımlarla Türkiye’nin en önemli firmasından bir tanesi. Sadece kendi öz kaynakları ile yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları ile birçok ürünü de başarıyla hem Silahlı Kuvvetlerimizin hem de kurumlara sunan Roket-San ülke genelinde çok ciddi yatırımlar yapan, havacılıkla beraber uzay teknolojilerini de hayata geçirmeye çalışan ülkemizin önemli firmalarından biri. Roket-San bir birinden farklı geliştirdiği ürünlerin malzemelerini yine farklı tedarikçilerden temin ediyor. Böylelikle de yan sanayinin, şirketlerin gelişmesine de katkı sağlıyor.
 

 

 

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı’dan Komedyene tepki

İlginizi Çekebilir

Bilim Tutkunlarıyla ‘Bilimsel Geceleme’

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Geneli 130 Bin Ton Asfalt Atılıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41161

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171