KIRIKKALE
33°
01:23

İkindi'ye Kalan Süre

Vatandaşın sırtında ekonomik yük var!

Vatandaşın sırtında ekonomik yük var!


GAZZE’Yİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ

Gazze’de gerçekleştirilen katliama dikkat çeken Kutluca, İsrail’in insan haklarını ve hukuku çiğnediğini vurgulayarak, “İsrail her gün Gazze’yi bombalıyor. Bombalanacak yer kalmadı adeta. Hepimizi üzen hastaneler bombalanıyor, ambulanslar bombalanıyor, okullar bombalanıyor. Böyle bir vahşete bugüne kadar dünya şahit olmadı. Biz yanı başımızda, Gazze’de gerçekleşen katliamı görmezden gelemeyiz. Başta Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa olmak üzere bu katliamları görmezden gelmenin ötesinde İsrail’e destek veriyorlar” diye konuştu.

İSRAİL’İN ASIL ARZU ETTİĞİ, ARZ-I MEV’UD’A YERLEŞMEK

İsrail’in asıl hedefine dikkat çeken Kutluca, İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesi’ni sürdürdüğünün altını çizerek, “İsrail’in asıl arzu ettiği Arz-ı Mev’ud’a yerleşmek. Bunun yeni adı Büyük Ortadoğu Projesi. Çünkü bu projenin asıl adı Büyük İsrail Projesi. Bizim Güneydoğu Anadolu’muz da bu projenin içinde. Sayın Cumhurbaşkanımız İsrail’i bu katliamlar başladığında uzun bir süre desteklemeye devam etti. Sonra adım adım güya geri çekildi. Şimdi İsrail’i desteklemekten vazgeçti ama biz hâlâ tanıyoruz İsrail’i. Hâlâ büyükelçimiz var. Onların da Türkiye’de var. Bu katliamlardan dolayı takınılması gereken tavır, doğrudan doğruya tüm münasebetleri kesmektir. Böyle sürekli masum insanları katleden bir ülke ile bizim münasebetimiz olamaz, olmamalı” dedi.

NE DEMİŞTİ, ŞİMDİ NE YAPIYOR?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın derdinin yalnızca bir dönem daha iktidarda kalmak olduğuna vurgu yapan Kutluca, "Bütün çabası bir dönem daha. Bazılarının iddiası, bu bir dönemi belki 7 yıla çıkaracaklar. Anayasada bazı değişiklikler yapılırsa Sayın Cumhurbaşkanı ömrü vefa ederse 7 yıl daha iktidarda kalacak. Allah’tan korkun. İşe gelirken iki dönem, bilemedin üç dönem diyordunuz. Şimdi yirmi bir yıl size yetmiyor. Nasıl bir mantık, nasıl bir anlayış, milletin önüne giderken insanın yüzü kızarır. 20-21 sene önce söylediklerini bugün tekrar tekrar bir dinle. Ne demiştin, şimdi ne diyorsun, ne yapmaya çalışıyorsunuz.” dedi.


ELLERİNDEN GELENİ KENDİLERİ İÇİN YAPIYORLAR
Türkiye'deki ekonomi politikalarının yetersizliğine de değinen Kutluca, belli bir kesimin rahat olduğunu belirterek, “Yüzde 20’lik bir zümre dışında kimse geçinemiyor. Efendim ne yapsınlar, ellerinden geleni yapıyorlar. Ellerinden geleni yapıyorlar ama kendileri için. Hiç utanma duygusu da taşımıyorlar. Bunun kabullenmesi mümkün değil. Ekonomi düzelir mi? Emin olun düzelir. Bunun işi sanki ekonomi ile alakası yokmuş gibi görünse de adalet ile başlar. Adalet mülkün temelidir. Bugün adalet Cumhurbaşkanı’nın iki dudağı arasında, böyle bir adalet olabilir mi? Biz buna adalet diyebilir miyiz? Hemen onun arkasından da güzel ahlaki kurallar gelir. Yemeyeceksin, yedirmeyeceksin. İsraf etmeyeceksin. Kimseye bir şeyleri peşkeş çekmeyeceksin ama bunlar kural haline gelmiş. Biz bu yüzden kim olursa olsun ahlaki ve manevi anlayışı öncelemeyen hiçbir yönetimin fayda sağlamayacağına inanıyoruz” diye konuştu

İlginizi Çekebilir

Türk Yapı Emlak’tan sivil toplum kuruşlarına ziyaret 

İlginizi Çekebilir

Botunuzu, montunuzu çıkartın! Kış geliyor

İlginizi Çekebilir

Çelebi'de çiftçilere büyük kolaylık

Haber Yorumları

Yorum Yaz

28306

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171