KIRIKKALE
11°

Hacılar Kasabası'nda rengarenk balık yarışması yapıldı

ASOF 2022 Türkiye Turnuvası Turna Balığı Yakalama Final Yarışması Kırıkkale'de yapıldı. İsmail Akyüz, 101,5 santimetrelik turna ile Türkiye rekoru kırdı


PLAKET, MADALYA VE ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER VERİLDİ
Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonunun (ASOF) düzenlediği Türkiye Turnuvası Turna Balığı Yakalama Final Yarışması, Kırıkkale'de düzenlendi. Hacılar beldesi Kapulukaya Baraj Gölü'ndeki finalde 67 yarışmacı olta attı. Yarışmanın birincisi İsmail Akyüz, 101,5 santimetrelik turna ile Türkiye rekoru kırdı. Tutulan balıklar ölçümü yapıldıktan sonra göle bırakıldı. Yarışmada dereceye girenlere plaket, madalya ve çeşitli ödüller verildi.


TÜRKİYE DERECESİ HACILAR’DA YAPILACAK 
ASOF Başkanı Serkan İnanç, yarışmada Türkiye rekoru kırıldığını hatırlattı. Bu yıl çeşitli yarışmalarda dereceye girenlerin finalde mücadele ettiğini aktaran İnanç, "Kapulukaya, bizim için özel bir saha. Turna balığında ciddi popülasyonu olan yer. Türkiye genelinde 67 yarışmacı katıldı. Bunlar 8 ayrı bölgelerde yarışmaya girip derece alanlar. Türkiye derecesi burada yapıldı." dedi. Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu da bu tür organizasyonlara her zaman destek verdiklerini belirterek, katılımcıları ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

Hacılar’da birlik ve beraberlik iftarı

İlginizi Çekebilir

Hacılar Kasabası'nda rengarenk balık yarışması yapıldı

İlginizi Çekebilir

Hacılarda su tonaj ücretleri belirlendi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

15106

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171