KIRIKKALE
19°

Okullar açıldı, trafikte yoğunluk yaşandı!

Eğitim ve öğretime yönelik verilen 1 haftalık tatilin sona ermesiyle birlikte 43 ilin geçiş güzergahı olan Kırıkkale’de trafik yoğunluğu yaşandı. Kilit noktalarda görev alan güvenlik güçleri, aksaklığın yaşanmaması için çalışma sergiledi.


GÜVENLİK GÜÇLERİ GÖREV YAPTI 
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de eğitim ve öğretime yönelik verilen 1 haftalık tatilin sona ermesiyle birlikte hafta sonu trafik alanında yoğunluk yaşandı.  43 ilin bağlantı noktası olan ve İç Anadolu Bölgesi’nin kilit kavşak olarak adlandırılan Kırıkkale'deki karayollarında araç yoğunluğu yaşandı. Okullardaki bir haftalık tatilin sona ermesinin ardından dönüş yolculuğuna geçen tatilciler, 43 ilin bağlantı noktasında araç yoğunluğu oluşturdu.

UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU
Başkent Ankara'yı Anadolu'ya bağlayan yollar Kırıkkale bağlantı yolunu kullanarak 43 ile uzanıyor. Kırıkkale-Kırşehir ve Kayseri'den Doğu ve Güneydoğu illerine, Kırıkkale-Çorum-Samsun yolu ile de Karedeniz bölgesine ulaşılıyor. Başkent Ankara ve diğer batı illerine ulaşmak isteyen tatilciler dönüşlerini son güne bırakınca Kırıkkale'deki yollarda yoğunluk oluşturarak uzun araç kuyrukları oluştu. Yoğunluk nedeniyle karayolundaki trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Polis ekipleri ise güzergahta ve seyir halinde devriye atarak sürücülerin güvenli şekilde yolculuk yapmalarına yardımcı oldu.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'den Pakistan'daki sel bölgesine yardım gönderildi

İlginizi Çekebilir

123 suç kaydı bulunan firari hükümlü yakalandı

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet şehri 33 yaşında 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

55879

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171