• Dolar
  16.993
 • Euro
  17.431
 • Ç.Altın
  1.551
 • Altın
  965.000
KIRIKKALE
30°
01:9

Akşam'a Kalan Süre

TR71 kümelenme analizi hazırlanacak

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun da katılımıyla Kırşehir Valiliği’nde gerçekleştirildi.


ARAŞTIRMA RAPORU ANLATILDI
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreterinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı geçen dönem yapılan çalışmaların değerlendirilmesiyle başladı.


KÜMELENME ANALİZİ HAZIRLANACAK
Bu kapsamda 2023 dönemini kapsayan mevcut Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi ve Bölge Planlarının yenilenmesi çalışmalarının başlaması, TR71 Bölgesinde kümelenme potansiyeli gösteren sektörlerin belirlenmesi amacıyla Sektörel Rekabet Edebilirlik ve Kümelenme Analizinin hazırlanmasına başlanması çalışmaları gündeme geldi. Ayrıca Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde illerinde bulunan ve faaliyetlerinin çoğunluğunu bu bölgede yürüten kadın kooperatiflerinin mevcut durumunu belirlemek amacıyla TR71 Bölgesi Kadın Kooperatifleri Araştırma Raporu hazırlanması süreci de toplantıda anlatıldı.


PROJE BAŞVURULARI YAPILACAK
“Türkiye’de Kentsel ve Kırsal Yerleşim Sistemleri Araştırma Projesi kapsamında toplanan veriler hazırlanarak hem projenin hem de raporların tanıtımına yönelik 19-20-21 Nisan 2022 tarihlerinde çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilmesi de Yönetim Kuruluna aktarıldı. Ayrıca, üretimde verimliliğin artırılması ve dijital dönüşüm sürecinin hızlandırılması amacıyla 29-30 Mart 2022 tarihlerinde ilgili firmalara Kayseri Model Fabrikada eğitim verilmiş ve firmaların Öğren-Dönüş programlarına kayıt olması sağlanması da toplantıda hatırlatıldı. 


HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ YAPILDI 
UNESCO Uluslararası Kültürel İfadelerin Çeşitliliği Fonuna (IFCD) Ajans adına proje başvurusu gerçekleştirilmesi,  Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT) tarafından ilan edilen “Asya Ülkelerinde Gelişmiş Gıda Güvenliği ve Kalitesi için Sürdürülebilir Gıda Değer Zincirleri Kapasite Geliştirme Özel Programı”na Ajans adına proje başvurusu yapılması da toplantıda aktarılan bir diğer başlık oldu. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu toplantı öncesinde de Kırşehir Valisi olarak atanan Hüdayar Mete Buhara’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.


 
 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41797

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171