• Dolar
  17.951
 • Euro
  18.558
 • Ç.Altın
  1.658
 • Altın
  1.031
KIRIKKALE
33°
01:49

Öğleye kalan Süre

İhracat potansiyelini artırma projesi

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Uluslararası Öğrenciler-Dış Ticaret Köprüleri projesiyle ilimizin ihracat potansiyelini artırmayı hedefliyor.


İHRACATLARININ ARTIRILMASI AMAÇLANIYOR
İhracat yapan firmaların bu konudaki kabiliyetlerini artırmak, karşılaşabilecekleri sorunların çözümü noktasında bilgilendirmek ve ihracata hazırlamak için sürekli eğitimler düzenleyen ve çalışmalar yapan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası yeni bir projeyle Kırıkkale’nin ihracat potansiyelini artırmayı hedefliyor. Proje çerçevesinde, Kırıkkale’de yükseköğrenim görmek amacıyla bulunan üniversite öğrencileri arasından istekli olan gençleri ihracat elemanı olarak yetiştirmek suretiyle, oda üyesi firmaların ihracatlarının artırılması amaçlanıyor. 

İLERİKİ DÖNEMDE KAZANÇLI ÇIKACAKLAR 
‘Uluslararası Öğrenciler–Dış Ticaret Köprüleri’ projesi çerçevesinde, 9 Haziran 2022 tarihinde saat: 13.30’da, Odamız konferans salonunda, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Uzmanı Asım ÇALIŞ tarafından “Uluslararası Ticarette Kariyer Fırsatları ve Dış Ticaret İşlemlerinin Temel Parametreleri” konulu bir seminer düzenleneceğini ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, özellikle içinde bulunduğumuz süreçte ihracatın önemine dikkat çekti. Bu süreçte ihracat kabiliyeti kazanarak süreci devam ettiren firmaların ilerleyen dönemlerde kazançlı çıkacaklarının altını çizen Varlı, küresel ticaretin gittikçe yaygınlaştığını, TSO üyelerinin de bu sistemde yer almaları için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

İhracat potansiyelini artırma projesi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

25398

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171