• Dolar
  16.995
 • Euro
  17.437
 • Ç.Altın
  1.551
 • Altın
  964.000
KIRIKKALE
30°
01:32

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale, doğal afet bölgesi ilan edilmeli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Kırıkkale'de geçtiğimiz günlerde yaşanan aşırı yağış ve doludan etkilenen çiftçilerin sorunlarını TBMM'de konuştu.


ÇİFTÇİ, ADETA BİTME NOKTASINA GELDİ 
Önal, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Son günlerde Kırıkkale’de yaşanan aşırı yağış ve dolu sebebiyle çiftçimiz, tarihinin en kötü doğal afetiyle karşı karşıya kalmıştır. Tarımda girdi maliyetlerinin yüksekliği çiftçimizi ekim yapmakta zorlarken bir de doğal afet yaşanmasıyla çiftçimiz bitme noktasına gelmiştir.”


KÖYLÜLER BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ 
“Bahşılı’da Karaahmetli başta olmak üzere Büyük ve Küçük Sarıkayalar köyleri; Keskin’de Cankurtaran, Esatmüminli, Eminefendi, Kurşunkaya, Hacıaliobası ve Çalış köyleri; Karakeçili merkez, Sulakyurt merkez, Akkuyu, İmamoğlu, Ağaylı, Sarıkızlı, Alişeyhli, Faraşlı, Yeniceli, Çevrimli, Sofularçiftliği köyleri; Delice Halitli, Tavaözü ve Tekke köyleri; Yahşihan’da Kılıçlar köyü doğal afet yaşayarak büyük zarar görmüştür.”


ZARARLARI BİRAN ÖNCE KARŞILANMALI 
“Sadece çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi çözüm değildir. Çözüm, çiftçimizin borçlarının faiziyle birlikte silinmesi ve Kırıkkale’nin doğal afet bölgesi ilan edilmesidir. Doğal afetten etkilenen tüm çiftçilerimizin ÇKS belgesi bulunsun bulunmasın, tarım sigortası olsun olmasın tüm maddi zararlarının Tarım Bakanlığınca karşılanmasını bekliyoruz.”

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Önal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Kırıkkale Ekspres’ini sordu

İlginizi Çekebilir

Çiftçilerimizin sorunları çözüm bulmalı

İlginizi Çekebilir

Önal; “Teslim edilen konutların deprem risk analizi yapılmış mıdır?”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

42985

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171