• Dolar
  17.963
 • Euro
  18.564
 • Ç.Altın
  1.659
 • Altın
  1.032
KIRIKKALE
33°
01:4

Öğleye kalan Süre

Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat!

İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından vatandaşlara, ‘adınız asayiş olaylarına bulaştı’ diyerek bağlantı linki yollayan ‘metacloudhold.site’ sosyal medya hesaplarını çalmaya başladı.


METACLOUDHOLD.SİTE’ ADRESİNE DİKKAT!
İnstagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya uygulamaları her geçen daha geniş kitlelere ulaştı. İnsanların bu uygulamalarda saatlerce vakit geçirmesi ve bu söz konusu uygulamalara oldukça önem vermesi, dolandırıcılara da yeni yöntemler sundu. İnsanların sosyal medya hesaplarını çalan ve bu hesapları yine dolandırıcılık işlerinde kullanmak isteyen şahısların son yaptığı ise pes dedirtti. 


“ADINIZ ASAYİŞ OLAYLARINA BULAŞTI”
Dolandırıcılar, yıllardır telefon üzerinden yapılan dolandırıcılığı bu kez sosyal medyaya taşıdı. Gözlerine kestirdikleri sosyal medya hesaplarına özelden mesaj atan dolandırıcılar, karşısındaki kişilere ‘adınız kavga, hırsızlık, taciz gibi asayiş olaylarına bulaştı’ diyerek korku vermeye çalışıyor.


“HABERDE ADINIZ GEÇİYOR”
Attıkları mesajlara bir de bağlantı linki ekleyen dolandırıcılar, ‘bu bir haber linki ve haberin içerisinde sizin de adınız geçiyor’ diyerek, insanların linke tıklamasını sağlıyor. Linke tıklayan insanlardan habere ulaşabilmeleri için İnstagram ile giriş yapmalarını isteyen dolandırıcılar, bu yöntemle vatandaşların sosyal medya hesaplarını çalıyor. Daha sonra dolandırıcılar, çaldıkları hesaplarla dolandırıcılık yapmaya devam ediyor.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

61914

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171